Izveidots Zvirgzdes orientēšanās poligons 2022/2023

No 14. decembra, ikvienam - kā dabas cienītājam, tā orientēšanās iesācējam vai lietpretējam, aktīvās atpūtas piekritējam - pieejams Zvirgzdes mežu masīvā izveidotais Zvirgzdes Orientēšanās poligons, kas tapis sadarbībā ar orientēšanās sporta klubu “Eko O” un Vecumnieku Tūrisma informācijas punktu.

Zvirgzdes orientēšanās poligons izveidots A/S "Latvijas valsts meži" teritorijā, pieejams ikvienam 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, bez maksas, taču, jāņem vērā, ka tas ir aktīvs līdz 2023. gada 28. aprīlim!

Šogad poligonā iespējams doties 4 distanču trasēs: Vidējā distancē jāapmeklē 20 kontrolpunkti, ar kopējo attālumu 5,5 km (pa gaisa līniju), garajā distancē jāapmeklē 26 kontrolpunkti, ar kopējo attālumu 7,8 km (pa gaisa līniju), rogaininga distancē jāapmeklē tik daudz kontrolpunktu, cik iespējams, 40 minūšu laika limitā. Savukārt, pastaigu takā iespējams doties nesteidzīgā pastaigā, pārbaudot savas orientēšanās iemaņas, vai arī vienkārši baudot meža ainavas no citādāka skatupunkta.

Zvirgzdes orientēšanās poligona kartes ir iespējams iegūt pie Zvirgzdes Baltās kāpas info stenda (56.659648,24.481980) un Vecumnieku Tūrisma informācijas punktā (Rīgas iela 34), tāpat arī pie vietējiem ēdinātājiem - picērijā “Pie Martas un Marijas” un kafejnīcā “sĒdnīca”, kā arī vietējos veikalos “Vesko” un “Elvi”.

Elektroniskā formātā – Bauskas novada tūrisma mājaslapā www.visit.bauska.lv

Kā tika vēstīts iepriekš, Zvirgzdes orientēšanās poligons tika izvietots arī pērn, no 2021. gada novembra līdz šī gada aprīlim. Poligona izveide arīdzan šajā gadā ir lieliska iespēja doties kādā no distanču trasēm visiem tiem, kuriem iepriekšējā periodā tas neizdevās!

NB! Pateicoties Zvirgzdes mežaines reljefam, distances var būt kā izaicinājums, īpaša uzmanība un piesardzība jāievēro ziemīgos un sniegotos laikapstākļos! Tāpat jāņem vērā, ka, uzturoties mežā, dalībnieka pienākums ir ievērot meža ugunsdrošības noteikumus, nebojāt meža infrastruktūru, kā arī nepiesārņot mežu ar atkritumiem, ievērojot noteikto kārtību atpūtas vietu izmantošanā!

Brīdinājums! 2023. gadā poligona teritorijā plānoti mežizstrādes darbi - dalībniekam startējot, iespējama kokvedēju kustība, tāpēc, pārvietojoties mežā, jāievēro uzstādītās brīdinājuma zīmes, nedrīkst tuvoties mežizstrādes tehnikai un motorzāģa operatoriem to darba laikā!

Lai aizraujoša orientēšanās, lai aktīvas brīvdienas!

 

Ieteikt: